tr

YÖS KURSU İZMİR

YÖS KURSU İZMİR

YÖS KURSU İZMİR Yabancı Uyruklu Öğrencilerin Türkiye’de eğitim alabilmek için girdiği YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı), her sene üniversitelerin belirlediği farklı tarihlerde yapılır.

YÖS – Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı, Yabancı Uyruklu Öğrencilerin Türkiye’de ki Devlet üniversitelerinden kabul almak ve okumak için girmeleri gerektiği sınavdır. Türkiye’deki bazı devlet ve özel üniversiteleri YÖS Sınavı ile yabancı uyruklu öğrenci alımı yapmaktadırlar. YÖS sınav soruları diğer üniversite giriş sınavlarından farklılıklar göstermektedir.

Bunun yanında Yabancı Öğrencilerin YÖS Sınavına girebilmeleri için belirli YÖS şartları ve koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir. YÖS kabul eden üniversiteler kontenjanları kendileri açıklamaktadır. YÖS sınav sonuçları ise üniversiteler tarafından açıklanmaktadır.

Türkiye’deki bazı devlet veya özel üniversiteler YÖS Sınavı ile yabancı uyruklu öğrenci alımı yapmaktadırlar. Öğrenciler sınav sonuçlarını başvuracakları üniversiteye verirler.

Sınavlar genellikle 80 sorudan oluşmaktadır. Bu soruların dağılımı 45 YÖS IQ- Genel Yetenek, 30-32 Matematik, 3-5 Geometri sorularından oluşmaktadır.

Matematik ve Geometri soruları genel lise düzeyinde olan sorulardan oluşmaktadır. Soru yapıları LYS ve ya YGS Sınavından farklılıklar göstermektedir.

Sınav başvuruları Mart ve Haziran ayları arasında yapılmaktadır. Sınav sonuçları 1,5 ay içerisinde açıklanmaktadır.

YÖS KURSU İZMİR

Hazırlık kursu Temel Öğrenme Becerileri Testi soruları sembolik, cebirsel ya da şekilsel olarak ifade edilmektedir. Ayrıca soruların Türkçe ve İngilizce açıklamaları da bulunmaktadır. Bu test adayların soyut düşünme güçlerini ölçmeyi amaçlamaktadır. Yerleştirme yalnız, bu testin sonuçlarından hesaplanan puanlara göre yapılmaktadır. Birkaç üniversitenin YÖS içeriğinde fizik, kimya, tarih ve coğrafya soruları da yer alabilmektedir.

YÖS içinde yer alan Türkçe Testi Puanı, öğretim dili ne olursa olsun hiçbir programa kabulde dikkate alınmaz. Türkçe puanı, sadece öğretim dili Türkçe olan yükseköğretim programlarına kabul edilen adayların öğrenimlerine hemen başlayıp başlamayacaklarını belirlemede kullanılır.

Başvuru Belgesi, online olarak pasaport veya kimlikteki bilgilere dayanarak doldurulmalıdır, yazım yanlışı ve eksik bilgi olmamalıdır. Belgeye yüklenecek fotoğraf yüzünüzü açık bir şekilde gösterecek nitelikte, son üç ay içerisinde çekilmiş ve boyut olarak uygun olmalıdır. Sınav belgesinin çıktısı alınmalı ve sınav günü verilmek üzere saklanmalıdır.

Sınav Merkezleri: Yukarıda belirttiğimiz gibi tek bir merkezde olabileceği gibi birçok merkezde de üniversiteler sınav yapabilmektedir. Başvuru formunda ilgili satıra, girmek için uygun olduğunuz sınav merkezi kaydedilmelidir.

Sınavı düzenleyen üniversitelerin kendi bünyelerinde ya da farklı bir üniversitenin Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı uygulanacaksa belirlenen sınav merkezlerinde ya da yurt dışında Rusya, Hollanda, Fransa ve Almanya gibi 35 farklı ülkede belirlenen tarihlerde eş zamanlı olarak uygulanmaktadır.

YÖS KURSU İZMİR

Bazı üniversitelerin kendi bünyelerinde açmış oldukları YÖS kurslarını bizim öğretmen kadromuz anlatmaktadır.

Özel ders olarak anlatabildiğimiz gibi sınıf kursları da veya grup dersleri de yapmaktayız. Grup derslerinde öğrenciler kendileri gruplarını hazırlamaktadırlar.

Online derslere başlamadan önce ücretsiz online deneme dersi alabilirsiniz. Bu sayede memnuniyetinize göre derslere ücretli olarak başlayabilir veya öğretmen değişikliğine gidebilirsiniz.

Eğitim kadromuz Türkiye’nin en iyi öğretmenlerinden oluşmaktadır. Öğretmenlerimiz alanında uzman ve son derece tecrübelidir. Bu yüzden derslerimizden aldığımız geri dönüşler bizler için çok önemlidir.

yös kursu

Online LGS – YKS Kursu – Şubelerimizle İrtibat

İlkokul sınıf  eğitmenleri, LGS , YKS, YÖS, KPSS, ALES derslerimiz hakkında bilgi almak için 0541 598 0041 numaralı telefonumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp hattımızdan kursumuzla iletişime geçebilirsiniz.

Ön kayıt formunu doldurarak kursumuzla iletişim kurabilirsiniz.

Önemli Not: Bizden ders alan öğrencilere haftada bir online deneme yapılmaktadır.(LGS YKS adaylarına) Tüm adayların katılımını istemekteyiz. Günlü sınav olduğu için belirtilen tarihlerde yapılması gerekmektedir.

Merak Edilenler

Ders almaya başlamadan önce, ücretsiz deneme imkanımız var mıdır?

Evet, 15-20 dakikalık deneme dersi imkanımız vardır.

Aldığım hizmetten memnun kaldım, ancak öğretmen değişikliği istiyorum, mümkün müdür?

Evet, sizin için uygun olan kriterler doğrultusunda yeni bir öğretmen yönlendirmekteyiz.

Uzaktan eğitim gerçekten iyi sonuç veriyor mu?

Evet, vermektedir, hatta bazı öğrencilerimiz için ulaşım esnasındaki vakit kaybı, yorgunluk sebeplerinden dolayı yüz yüze eğitimden daha verimli olmaktadır.

Sizler ve eğitimcilerimiz için pandemi döneminin yarattığı olumsuz etkileri azaltmak için özel ders fiyatlarımızda kampanya başlattık. Bizleri arayarak, ya da aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilir, fiyat teklifi alabilirsiniz.

Telefon aramalarınıza veya whatsapp mesajlarınıza anlık olarak yanıt vermekteyiz.

  www.ozelderssepeti.com

  www.populerakademi.com

  www.onlinelgskurs.com

  www.ozelderssepeti.net

  Ziyaretçi Yorumları (5)
  1. Osman dedi ki:

   Size güvenerek çok doğru bir karar almışım teşekkür ederim

  2. Emine dedi ki:

   Kızımu sizler hazırladığınız için mutluyuz sayenİzde istediğim bütün üniversiteler tutuyor

  3. Zamira dedi ki:

   Yös derslerimizi İngilizce anlatıldığı için sayenizde daha hızlı kavradım teşekkür ederim

  4. Emircan dedi ki:

   Sizlere teşekkür ediyorum

  5. Rabia dedi ki:

   Uğur hocam sayesinde IQ matematiği çok güzel anladım teşekkür ederiim

  Whatsapp
  Özel Ders Sepeti
  Özel Ders Sepeti
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz? Online mı Yüz yüze mi özel ders istiyorsunuz?
  error: Content is protected !!
  Call Now Button