tr

Yös Kursu

Yös Kursu

Yös Kursu Tr

Ösym tarafından Ocak ayı içerisinde merkezi olarak yapılmaktadır. 2023 yılında bazı üniversiteler kendileri de yapma kararı aldılar. Normal süreçlerinde yapacaklar. 2024 yılı için herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Sınavlar da matematik ve IQ soruları sorulmaktadır. Biz kurum olarak online veya yüz yüze özel ders vererek öğrencilerimizi sınavlara hazırlamaktayız.

Yös kursu yaklaşık 100 derste tamamlanmaktadır. Öğrenci seviyesine göre yös kursu ders sayısı değişmektedir.

Yabancı Uyruklu Öğrencilerin Türkiye’de eğitim alabilmek için girdiği YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı), her sene üniversitelerin belirlediği farklı tarihlerde yapılır.

İlan edilen tarihlerde, Mart – Nisan aylarından Haziran – Temmuz aylarına kadar devam eden farklı tarihlerde yapılır. Bu tarihlerden itibaren her üniversite yaptıkları sınav sonrası tercih ve kontenjan sayısını ilan etmektedir. Adaylar bu aşamadan sonra, aldıkları puanlara göre ilan edilen bölümlere başvurmak suretiyle tercih yapabilmektedirler.

Her kurum, kendi yaptığı sınava katılanlar arasında en yüksek puanı almış adaydan başlayarak bir sıralama yapar. Bu sıralamada kontenjan sayısı ölçüsünde sıralamaya giren adayların kayıtları ilgili üniversiteye yapılır.

YÖS Online Kursumuza kesin kayıt yaptırmadan önce deneme dersi yapabilir sonrasında karar verebilirsiniz.

Bazı üniversitelerin kendi bünyelerinde açmış oldukları YÖS kurslarını bizim öğretmen kadromuz anlatmaktadır.

Yös Kursu

Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarında okumak isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin girecekleri ve sonuçlarını bu kurumlara ( birkaç kurum hariç ) kabul için başvururken kullanabilecekleri bir sınavdır. Bu sınav 2010 yılına kadar Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nce ( ÖSYM ) yılda bir defa olmak üzere haziran ayında düzenlenmekteydi. 2011 yılında alınan kararla Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavlarını T.C. Üniversiteleri kendi bünyelerinde düzenlemeye başlamışlardır. Her üniversite kendi belirledikleri tarihlerde YÖS sınavını yapmaktadır.

Yös hazırlık kursu Temel Öğrenme Becerileri Testi soruları sembolik, cebirsel ya da şekilsel olarak ifade edilmektedir. Ayrıca soruların Türkçe ve İngilizce açıklamaları da bulunmaktadır. Bu test adayların soyut düşünme güçlerini ölçmeyi amaçlamaktadır. Yerleştirme yalnız, bu testin sonuçlarından hesaplanan puanlara göre yapılmaktadır. Birkaç üniversitenin YÖS içeriğinde fizik, kimya, tarih ve coğrafya soruları da yer alabilmektedir.

YÖS içinde yer alan Türkçe Testi Puanı, öğretim dili ne olursa olsun hiçbir programa kabulde dikkate alınmaz. Türkçe puanı, sadece öğretim dili Türkçe olan yükseköğretim programlarına kabul edilen adayların öğrenimlerine hemen başlayıp başlamayacaklarını belirlemede kullanılır.

Yös Kursu

Başvuru Belgesi, online olarak pasaport veya kimlikteki bilgilere dayanarak doldurulmalıdır, yazım yanlışı ve eksik bilgi olmamalıdır. Belgeye yüklenecek fotoğraf yüzünüzü açık bir şekilde gösterecek nitelikte, son üç ay içerisinde çekilmiş ve boyut olarak uygun olmalıdır. Sınav belgesinin çıktısı alınmalı ve sınav günü verilmek üzere saklanmalıdır.

Yukarıda belirttiğimiz gibi tek bir merkezde olabileceği gibi birçok merkezde de üniversiteler sınav yapabilmektedir. Sınav başvuru formunda ilgili satıra, girmek için uygun olduğunuz sınav merkezi kaydedilmelidir.

Uzman eğitim kadromuz ile birçok üniversitenin kendi bünyesinde açmış olduğu yös kurslarında bizim kadromuz ders vermektedir.

Özel ders olarak anlatabildiğimiz gibi sınıf kursları da veya grup dersleri de yapmaktayız. Grup derslerinde öğrenciler kendileri gruplarını hazırlamaktadırlar.

yös kursu

 

whatsapp

 

Online LGS – YKS Kursu – Şubelerimizle İrtibat

İlkokul sınıf  eğitmenleri, LGS , YKS, YÖS, KPSS, ALES derslerimiz hakkında bilgi almak için 0541 598 0041 numaralı telefonumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp hattımızdan kursumuzla iletişime geçebilirsiniz.

Ön kayıt formunu doldurarak kursumuzla iletişim kurabilirsiniz.

Önemli Not: Bizden ders alan öğrencilere 15 günde bir online deneme yapılmaktadır.(LGS YKS adaylarına) Tüm adayların katılımını istemekteyiz. Günlü sınav olduğu için belirtilen tarihlerde yapılması gerekmektedir.

Merak Edilenler

Ders almaya başlamadan önce, ücretsiz deneme imkanımız var mıdır?

Evet, 15-20 dakikalık deneme dersi imkanımız vardır.

Aldığım hizmetten memnun kaldım, ancak öğretmen değişikliği istiyorum, mümkün müdür?

Evet, sizin için uygun olan kriterler doğrultusunda yeni bir öğretmen yönlendirmekteyiz.

Uzaktan eğitim gerçekten iyi sonuç veriyor mu?

Evet, vermektedir, hatta bazı öğrencilerimiz için ulaşım esnasındaki vakit kaybı, yorgunluk sebeplerinden dolayı yüz yüze eğitimden daha verimli olmaktadır.

Sizler ve eğitimcilerimiz için pandemi döneminin yarattığı olumsuz etkileri azaltmak için özel ders fiyatlarımızda kampanya başlattık. Bizleri arayarak, ya da aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilir, fiyat teklifi alabilirsiniz.

Telefon aramalarınıza veya whatsapp mesajlarınıza anlık olarak yanıt vermekteyiz.

   

   

   

  yös kursu

  yös kursu

  yös kursu

  yös kursu 

  Ziyaretçi Yorumları (8)
  1. Mert dedi ki:

   Alanında uzman hocalarla çalışmak rahatlatıcı teşekkür ediyorum

  2. Batuhan dedi ki:

   Aldığım dersin çok faydası oluyor kesinlikle tavsiye ederim

  3. Deren dedi ki:

   Kesinlikle denemelisiniz çok iyi hazırlıyorlar

  4. Esila dedi ki:

   Çok memnunum faydalı ve verimli geçiyor

  5. Melisa dedi ki:

   Hocam çok ilgili çok iyi anlatıyor tavsiye ederim

  6. Seher dedi ki:

   Netlerim yükseliyor çalışmalarım düzenli hale geldi çok teşekkür ederim

  7. Cansel dedi ki:

   Ders aldığım için çok memnunum çok faydasını görüyorum teşekkür ederim

  8. Pelin dedi ki:

   Nasıl hazırlanacağımı bilemezken iyi ki sizinle tanıştık çok emin adımlarla ilerliyoruz

  Whatsapp
  Özel Ders Sepeti
  Özel Ders Sepeti
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz? Online mı Yüz yüze mi özel ders istiyorsunuz?
  error: Content is protected !!
  Call Now Button